Долинська громада – найуспішніша у рейтингу фінансової спроможності

Дата: 28.07.2017 10:39

Експертною групою фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні здійснено оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2017 року.

Фото без опису Фото з сайту prospecta.mx

Враховувалися чотири основні показники, які відображають:

* власні доходи на одного мешканця;

* рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);

* питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);

* капітальні видатки на одного мешканця (без субвенцій  з державного бюджету).
    На підставі цих показників сформовано загальний рейтинг ОТГ.
Так, серед об’єднаних територіальних громад Запорізької області найвищу позицію займає Долинська ОТГ – 23. Далі запорізькі громади розмістилися таким чином: Смирновська – 45; Приморська – 70; Веселівська – 99; Берестівська – 131; Ботіївська – 134; Комиш-Зорянська – 163; Воскресенська – 169; Осипенківська – 188; Малотокмачанська – 215; Гірсівська – 226; Остриківська – 241; Преображенська – 250; Біленьківська – 282; Таврійська – 288; Комишуваська – 305.
   Як свідчить аналіз, формування спроможних ОТГ має відбуватися з урахуванням таких критеріїв: чисельність громади не повинна бути меншою ніж 5 - 7 тис. осіб; питома вага базової дотації  – не більше 30% від суми власних доходів; витрати на утримання управлінського апарату  – не  більше 20% від обсягу  власних ресурсів громади.
   Ці висновки  можуть бути використані  ОТГ для  здійснення аналізу щодо ефективності мобілізації власних ресурсів, раціональності використання бюджетних коштів  та прийняття якісних управлінських рішень.
 Джерело: Департамент  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

Читати також:

>>> Запорізькі журналісти зацікавились Долинською ОТГ